Жест към кмета на Асеновград: Вицешампионка му подари медала си

Жест към кмета на Асеновград: Вицешампионка му подари медала си 1970

Кметът на Асеновград доктор Христо Грудев получи специален подарък от сребърната медалистка по шахмат Гергана Пейчева. Тя спечели отличието на Държавно отборно първенство за мъже и жени в Приморско. 17-годишната шахматистка от Асеновград се състезаваше във възрастовата група на състезателите до 18 г.

Гергана Пейчева е 3-кратна шампионка на България във всички категории на шахмата. А на Държавното индивидуално първенство за жени се класира на 4-тото място. В момента състезателката е „ФИДЕ майстор“ за мъже и „Международен майстор“ за жени. На последното състезание по шахмат в Приморско участваха 4 отбора и се проведоха по два кръга. Гергана си спечели 6 от общо 8 възможни точки и така си заслужи второто място.

Кметът на Асеновград доктор Грудев изразява своите най-искрени благодарности към спортистката за направения жест. Сребърният медал ще бъде поставен на специално място в залата на общинската администрация, в която се посрещат всички гости.