Спортни организации

СПОРТНИ ОРГАНИЗАЦИИ В ОБЩИНА АСЕНОВГРАД

 

Обединен спортен клуб "Асеновец": ПРЕДСЕДАТЕЛ – Лъчезар Кишкилов - получава средства само за поддържане на базите на Спортна зала "Асеновец" и Спортна зала "Иван Веселинов".


1. Спортен клуб по вдигане на тежести "Асеновец”
Председател – ижн. Стефан Георгиев


2. Спортен клуб по кану–каяк "Асеновец”
Председател – Борислав Ангелов


3. Спортен клуб по борба "Асеновец”
Председател – Васил Калдиев


4. Клуб по спортни танци „Асеновец”
Управител – Дойка Апостолова.
Брой картотекирани спортисти - 26. Възрастови групи на спортистите в клуба: деца до 7 г. - 10; деца до 11 г. - 6; юноши - 6; младежи - 4.
Последно състезание: Купа „Велинград - DANCE and SPA", в гр. Велинград, 05.09.20 г.
Отличия за 2020 г.: двойки до 7 г.: Мехмет Боке - Евелина Пигова - 2-ро място, двойки до 9 г.: Димитър Копев - Раиса Романова - 2-ро място, двойки до 11 г.: Димитър Георгиев - Ива Калдиева - 1-во място.
*Заради пандемията от коронавирус през тази година до 31-ви август е проведено само едно състезание по спортни танци в България.


5. Волейболен клуб „Асеновец”
Председател – Костадин Чакъров


6. Градски шахматен клуб “Асеновец - 2006”
Председател - Неделчо Чепаринов
Брой картотекирани спортисти - 21. Възрастови групи на спортистите в клуба: момичета и момчета до 10 г. - 2; момичета и момчета до 12 г. - 4; момчета до 14 г. - 2; момчета до 16 г. - 1; момичета до 18 г. - 3; момичета и момчета до 20 г. - 4; мъже - 4; жени - 5.
Последно състезание: Държавно отборно първенство за мъже и жени.
Отличия за 2020 г.: златни медали - 10; сребърни медали - 6; бронзови медали - 3.


7. Баскетболен клуб „Асеновец - 2005”
Председател – Диян Гочев
Брой картотекирани спортисти - 51. Възрастови групи на спортистите в клуба; деца до 12 г. - 21; деца до 14 г. - 20; деца до 16 г. - 10.
Последно състезание: Държавно първенство във възрастовата група до 14 г. срещу отбора на "Рилски спортист" - загубена с резултат 30:40.
Отличия за 2020 г.: 1-во място в трите възрастови групи на Регионално първeнство; две първи и едно 2-ро място на междузоналните първенства. На Държавно първенство: до 12 г. - 5-то място; до 14 г. - 2-ро място; до 16 г. - 7-мо място.


8. Спортен клуб по тенис намаса „Чая”
Председател – Георги Иванов


9. Спортен клуб по тенис на корт „Астен”
Председател – Нели Червенкова


10. Спортен клуб по тенис на корт „Асеновград”
Председател – Надя Иванова


11. Футболен клуб „Асеновец – 2005”
Председател – Борислав Велков
Брой картотекирани спортисти - 130. Възрастови групи на спортистите в клуба: старша възраст (2002 г. - 2003 г.) – 25; младша възраст (2004 г. - 2005 г.) – 25; деца (2006 г.) – 25; деца (2007 г.) – 30; мъжки отбор – 25.
Последна среща: "Асеновец 2005":"Марица" (Маноле) - 1:0


12. Футболен клуб „Сокол – Ф” - кв. "Долни Воден"
Председател – Николай Иванов


13. Футболен клуб „Гоце Делчев” - кв. "Горни Воден"
Председател – Борислав Гоцев


14. Футболен клуб „Тополово” - с. Тополово
Председател – Иван Георгиев


15. Футболен клуб „Стоево” - с. Стоево
Председател – Рафик Мехмед


16. Футболен клуб „Тракия” - с. Нови Извор
Председател – Бахри Салиф
Брой картотекирани спортисти - 28
Последна среща: ФК "Раковски" (Раковски):"Тракия" (Нови Извор) - 2:1.


17. Клуб по ловна стрелба "Асеновци – спорт”
Председател – Иван Гюлев


18. Спортен клуб "Асеновец Таекуон-до клуб"
Председател – Иван Манолов
Брой картотекирани спортисти - 21. Възрастови групи на спортистите в клуба: деца - 3; юноши младша възраст - 6; юноши старша възраст - 6; мъже/жени - 6.
Последно състезание и отличия за 2020 г.: Държавно първенство - 7 медала: един златен медал, 3 сребърни медала,3 бронзови медала.
*Избрани национални състезатели - 5-ма.


19. Клуб Спортни танци „Асеновец 2006”
Председател- Нели Куциянова


20. Спортен Клуб "Тритон Екстрийм”
Председател - Мариян Велев


21. Футболен клуб “Чайка” - с. Конуш
Председател - Кирил Балджиев


22. Футболен клуб “Космос - Боянци - 2018” - с. Боянци
Председател - Атанас Димитров
Брой картотекирани спортисти - 23. Възрастови групи на спортистите в клуба: до 20 г. - 6; до 30 г. - 10; до 40 г. - 4; над 40 г. - 3.
Отличия: Класиране есен 2019 г. - 8-мо място.


23. Футболен клуб “Младост” - с. Златовръх
Председател - Петър Петров


24. Спортен клуб "Хамон"
Председател - Илхан Наимов
Брой картотекирани спортисти във възрастови групи: мъже и жени; кадети и кадетки; деца до 14 г., 12 г., 10 г. - общо 82.
*Национални състезатели, участвали в дисциплини ката и кумите: 5.
Отличия: за 2019 г. - 121 медала: 28 от международни първенства, 3 от Европейско първенство, 80 класирания извън челната тройка.


25. Спортен клуб по коневъдство и конен спорт "Цар Иван Асен II"
Председател - Димитър Пейниров


26. Футболен клуб "Родопи - 2012" - с. Червен
Председател - Атанас Игнатов
Брой картотекирани спортисти - 22 (мъже)
Последна среща: срещу ФК "Космос", с. Боянци. Резултат 3:0.


27. Спортен клуб "Дема - спорт"


28. Клуб за екстремни спортове "Тангра"
Председател: Апостол Мандалиев
Брой членове на клуба - 40


29. Футболен клуб "Стоево" - с. Стоево


30. Футболен клуб "Спартак" - с. Избеглии


31. Волейболен клуб "Тополово" - с. Тополово

ОПОС
ОПАК
Администрация онлайн
Музеи на града
ЕС
ЕСФ