Спортни организации

СПОРТНИ ОРГАНИЗАЦИИ В ОБЩИНА АСЕНОВГРАД

(ОСК) Обединен спортен клуб "Асеновец": ПРЕДСЕДАТЕЛ – Лъчезар Кишкилов - получава средства само за поддържане на базите на Спортна зала "Асеновец" и Спортна зала "Иван Веселинов".



1. Спортен клуб „Вдигане на тежести – Асеновец“
Председател - ижн. Стефан Георгиев
Брой картотекирани спортисти - 27. Участвали на държавни първенства - 22. Възрастови групи: момчета, кадетите до 15 г., кадети и кадетки до 17 г., юноши и мъже.

Последно състезание Дата Отличия
Държавен шампионат по вдигане на тежести 22 - 26.09.20 г. Общо отличия за 2020 г.: 45 медала - 18 златни, 18 сребърни и 9 бронзови. Клубът участва във възрастовите групи на момчета, кадетите до 15 г., кадети и кадетки до 17 г., юноши и мъже
Онлайн турнир за Световната купа по вдигане на тежести Перу 2020 г. 16.11.20 г. Отличия: Категория - кадети до 89 кг. - бронзов медал -1

2. Спортен клуб кану–каяк "Асеновец”
Председател – Здравко Алексиев
Брой картотекирани спортисти - 111. Възрастови групи на спортистите в клуба: деца - 6; момчета - 19; момичета - 6; юноши младша възраст - 15; девойки младша възраст - 8; юноши старша възраст - 11; девойки старша възраст - 6; мъже - 15; жени - 6

Последно състезание Дата Отличия
ОЛИМПИК ХОУПС - Сегед, Унгария 17 - 20.09.20 г. Общо отличия за 2020 г.: 7-мо място - 1; 6-то място - 2; 5-то място - 3; 4-то място - 2; 3-то място - 1. Държави участници - 21. Купи: Държавен отборен шампионат - злато - 3; сребро - 7, бронз - 1; медали: Държавен индивидуален шампионат - злато - 9, сребро - 19, бронз - 21, Олимпик Хоупс - бронз - 1

3. Спортен клуб по борба "Асеновец”
Председател – Васил Калдиев
Брой картотекирани спортисти - 12. Възрастови групи на спортистите в клуба: юноши - 4; мъже - 8.

Последно състезание Дата Отличия
Държавно лично-отборен шампионат - Ловеч 14 - 16.10.20 г. Отличия за 2020 г.: 5-то място, 9-то мясо, 11-то място, 12-то място

4. Клуб по спортни танци „Асеновец”
Управител – Дойка Апостолова.
Брой картотекирани спортисти - 26. Възрастови групи на спортистите в клуба: деца до 7 г. - 10; деца до 11 г. - 6; юноши - 6; младежи - 4.

Последно състезание Дата Отличия
Купа „Велинград - DANCE and SPA" - Велинград 05.09.20 г. Отличия за 2020 г.: двойки до 7 г. - 2-ро място; двойки до 9 г. - 2-ро място, двойки до 11 г. - 1-во място
Национална купа „Диана" - Ямбол 26.09.20 г. Отличия: Категория Деца: По едно 3-то място – в клас Д и латиноамерикански танци; два сребърни медала - латиноамерикански танци "ИЗ"; едно 6-то място – клас Е; „соло" - едно 2-ро място - латиноамерикански танци "ИЗ"; едно 4-то място - латиноамерикански танци "ИЗ"
Държавно лично отборно първенство - Сливен 24.10.20 г. Отличия: Деца: 1-во място - латиноамерикански танци "ИЗ"; 2-ро място – клас 11 Д; 4-то място - латиноамерикански танци; 3-то място - стандартни танци; 5-то място – многобой - 11 Е; 3-то място - латиноамерикански танци "ИЗ"; Младежи - 5-то място - стандартни танци; 3-то място - многобой - клас 18С
Държавно първенство по възраст и по клас 30 - 31.10.20 г. Отличия: Деца: 3-то място - многобой; 2-ро място – клас Д; 3–то място - латиноамерикански танци

5. Волейболен клуб „Асеновец”
Председател – Костадин Чакъров

6. Градски шахматен клуб “Асеновец - 2006”
Председател - Неделчо Чепаринов
Брой картотекирани спортисти - 21. Възрастови групи на спортистите в клуба: момичета и момчета до 10 г. - 2; момичета и момчета до 12 г. - 4; момчета до 14 г. - 2; момчета до 16 г. - 1; момичета до 18 г. - 3; момичета и момчета до 20 г. - 4; мъже - 4; жени - 5.

Последно състезание Дата Отличия
Държавно отборно първенство за мъже и жени  

Отличия за 2020 г.: златни медали - 10; сребърни медали - 6; бронзови медали - 3

7. Баскетболен клуб „Асеновец - 2005”
Председател – Диян Гочев
Брой картотекирани спортисти - 51. Възрастови групи на спортистите в клуба; деца до 12 г. - 21; деца до 14 г. - 20; деца до 16 г. - 10.

Последно състезание Дата Отличия
Държавно първенство във възрастовата група до 14 г. срещу отбора на "Рилски спортист" - загубена с резултат 30:40  

Отличия за 2020 г.: 1-во място в трите възрастови групи на Регионално първeнство; две първи и едно 2-ро място на междузоналните първенства. На Държавно първенство: до 12 г. - 5-то място; до 14 г. - 2-ро място; до 16 г. - 7-мо място

8. СНЦ Тенис клуб „Асеновград”
Председател – Надя Иванова
Брой картотекирани спортисти - 27 . Възрастови групи на спортистите в клуба: деца до 8 г. - 4; деца до 10 г. - 6; деца до 12 г. - 5; деца до 14 г. - 5; деца до 16 г. - 3; деца до 18 г. - 2; мъже/жени - 2.

Последно състезание Дата Отличия
Международен турнир за деца до 12 г. - Свиленград 06 - 13.09.20 г.

Отличия за 2020 г.: 24 купи и медали, от които 3 златни, 3 сребърни и 5 бронзови

9. Футболен клуб „Асеновец – 2005”
Председател – Борислав Велков
Брой картотекирани спортисти - 130. Възрастови групи на спортистите в клуба: старша възраст (2002 г. - 2003 г.) – 25; младша възраст (2004 г. - 2005 г.) – 25; деца (2006 г.) – 25; деца (2007 г.) – 30; мъжки отбор – 25.

Последно състезание Дата Отличия
"Асеновец 2005":"Марица" (Маноле)  

Отличия за 2020 г.: 1:0

10. Футболен клуб „Сокол – Ф” - кв. "Долни Воден"
Председател – Николай Иванов

11. Футболен клуб „Гоце Делчев” - кв. "Горни Воден"
Председател – Борислав Гоцев

12. Футболен клуб „Тополово” - с. Тополово
Председател – Иван Георгиев

13. Футболен клуб „Стоево” - с. Стоево
Председател – Рафик Мехмед

14. Футболен клуб „Тракия” - с. Нови Извор
Председател – Бахри Салиф
Брой картотекирани спортисти - 28

Последно състезание Дата Отличия
ФК "Раковски" (Раковски):"Тракия" (Нови Извор)  

Отличия за 2020 г.: 2:0

ФК "Асеновград" (Асеновец):"Тракия" (Нови Извор) 22.11.20 г. Отличия за 2020 г.: 2:2

15. Клуб по ловна стрелба "Асеновци – спорт”
Председател – Иван Гюлев

16. Спортен клуб "Асеновец Таекуон-до клуб"
Председател – Иван Манолов
Брой картотекирани спортисти - 21. Възрастови групи на спортистите в клуба: деца - 3; юноши младша възраст - 6; юноши старша възраст - 6; мъже/жени - 6.

Последно състезание Дата Отличия
Държавно първенство  

Отличия за 2020 г.: общо 7 медала - 1 златен

Отличия за 2020 г.: 1 златен медал, 3 сребърни медала,3 бронзови медала

17. Клуб Спортни танци „Асеновец 2006”
Председател - Нели Куциянова

18. Спортен Клуб "Тритон Екстрийм”
Председател - Мариян Велев

19. Футболен клуб “Чайка” - с. Конуш
Председател - Кирил Балджиев

20. Футболен клуб “Космос - Боянци - 2018” - с. Боянци
Председател - Атанас Димитров
Брой картотекирани спортисти - 23. Възрастови групи на спортистите в клуба: до 20 г. - 6; до 30 г. - 10; до 40 г. - 4; над 40 г. - 3.
Отличия: Класиране есен 2019 г. - 8-мо място.

21. Футболен клуб “Младост” - с. Златовръх
Председател - Петър Петров

22. Спортен клуб "Хамон"
Председател - Илхан Наимов
Брой картотекирани спортисти - 47. Във възрастови групи на спортистите в клуба: един съдия; до 10 г. - 9; до 12 г. - 15; до 14 г. - 6; кадети и кадетки - 8; юноши и девойки - 4; мъже и жени - 5.

Последно състезание Дата Отличия

Национално първенство: мъже и жени (кумите и ката) - София

23.02.20 г. Отличия: златни медали - 1; сребърни медали - 1; извън челната тройка - 1
Национален турнир "Мадарски конник": мъже и жени (ката и кумите) - Шумен 04.10.20 г. Отличия: златни медали - 1; сребърни медали - 1; бронзови медали - 1
Национално първенство: юноши и девойки; кадети и кадетки; деца до 14 г.; деца до 12 г.; деца до 10 г. - Шумен 04.10.20 г. Отличия:
юноши и девойки:
 златни медали - 1; сребърни медали - 1; бронзови медали - 1
кадети и кадетки: златни медали - 1; сребърни медали - 4; бронзови медали - 2; извън челната тройка - 2
деца до 14 г.: бронзови медали - 5
деца до 12 г.: златни медали - 1; сребърни медали - 2; бронзови медали - 5; извън челната тройка - 4
деца до 10 г.: сребърни медали - 1; бронзови медали - 2; извън челната тройка - 3
Национална купа "Пловдив": деца до 14 г.; деца до 12 г. деца до 10 г. - Пловдив 07.11.20 г. Отличия:
деца до 14 г.: 
златни медали - 1; сребърни медали - 4; бронзови медали - 2; извън челната тройка - 4
деца до 12 г.: златни медали - 2; сребърни медали - 2; бронзови медали - 2; извън челната тройка - 3; Купа "Най-техничен и проявил висок боен дух състезател" - 2
деца до 10 г.: бронзови медали - 1; извън челната тройка - 2

Общо отличия за 2019 г.: 121 медала - 28 от международни първенства, 3 от Европейско първенство, 80 класирания извън челната тройка.
Общо отличия за 2020 г.: 50 медала - 9 златни, 17 сребърни и 21 бронзови. Купа "Най-техничен състезател" - 2. Купа "Най-добър дебют - мъже" - 1.


23. Спортен клуб по коневъдство и конен спорт "Цар Иван Асен II"
Председател - Димитър Пейниров


24. Футболен клуб "Родопи - 2012" - с. Червен
Председател - Атанас Игнатов
Брой картотекирани спортисти - 22 (мъже)
Последна среща: срещу ФК "Космос", с. Боянци. Резултат 3:0


25. Спортен клуб "Дема - спорт"


26. Клуб за екстремни спортове "Тангра"
Председател: Апостол Мандалиев
Брой членове на клуба - 40


27. Футболен клуб "Стоево" - с. Стоево


28. Футболен клуб "Спартак" - с. Избеглии


29. Волейболен клуб "Тополово" - с. Тополово

ОПОС
ОПАК
Администрация онлайн
Музеи на града
ЕС
ЕСФ